KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344121
*
nr 934 4121
Gösta Ydström
(1861-1952), Sverige
Oljemålning, Gösta Ydström (1861-1952), Räv i vinterlandskap, signerad. 64x91
Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:20:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 12:45:51
1
2.400 kr
12/1 17:50:15
2
2.400 kr
12/1 17:50:15
1
2.400 kr (Budbetjänt)
12/1 17:50:48
2
2.600 kr
12/1 18:00:50
1
3.000 kr
12/1 18:03:05
2
3.000 kr
12/1 18:03:05
1
3.000 kr (Budbetjänt)
12/1 18:03:32
2
3.200 kr
12/1 18:05:26
1
3.400 kr
12/1 18:06:48
2
3.600 kr
12/1 18:08:36
1
3.800 kr
12/1 18:10:05
2
4.000 kr
12/1 18:14:47
1
4.200 kr
12/1 18:15:44
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta ydström olja oljemålning oljemålningar räv i vinterlandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:22
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16
*
Gösta Ydström
Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4121
Gösta Ydström
(1861-1952), Sverige
Oljemålning, Gösta Ydström (1861-1952), Räv i vinterlandskap, signerad. 64x91
Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 4.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 12:45:51 | 1 | 2.400 kr |
12/1 17:50:15 | 2 | 2.400 kr |
12/1 17:50:15 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
12/1 17:50:48 | 2 | 2.600 kr |
12/1 18:00:50 | 1 | 3.000 kr |
12/1 18:03:05 | 2 | 3.000 kr |
12/1 18:03:05 | 1 | 3.000 kr (Budbetjänt) |
12/1 18:03:32 | 2 | 3.200 kr |
12/1 18:05:26 | 1 | 3.400 kr |
12/1 18:06:48 | 2 | 3.600 kr |
12/1 18:08:36 | 1 | 3.800 kr |
12/1 18:10:05 | 2 | 4.000 kr |
12/1 18:14:47 | 1 | 4.200 kr |
12/1 18:15:44 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta ydström olja oljemålning oljemålningar räv i vinterlandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:22 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16